Camping Houtum in Kasterlee recycleert elke dag tot 2800 liter 'grijs' water

Camping Houtum in Kasterlee recycleert grijs water
© RTV

Camping Houtum in Kasterlee kan voortaan dagelijks tot 2800 liter zogenaamd 'grijs' water hergebruiken. Dankzij een reinigingssysteem van een bedrijf uit Ravels wordt douche- of afwaswater deels gefilterd en opnieuw gebruikt om toiletten door te spoelen. Het systeem werd ook al ingezet op de camping van de Graspop Metal Meeting in Dessel.

De mobiele waterzuivering wordt ook al in Nederland gebruikt en de Ravelse firma wil het de komende jaren ook gaan aanbieden aan andere festivalorganisatoren. Maar sindskort is camping Houtum dus ook al uitgerust om douche- en afwaswater opnieuw te gebruiken om toiletten door te spoelen.

De Kempense campings zijn intussen tevreden over de start van de zomer. Met vooral veel last minute boekingen, zo blijkt. Het gaat dan vooral over toeristen die door de bosbranden in het zuiden en de hoge brandstofprijzen, kiezen voor een vakantie dichtbij huis.