Werken aan kruispunt Berkemus vorderen goed: tunnelverbinding vanaf vandaag in gebruik

fietstunnel kruispunt Noorderwijk Morkhoven café Berkemus
© RTV

De werken aan het kruispunt van café Berkemus in Noorderwijk bij Herentals schieten goed op. Zoals volgens schema voorzien was, kan je nu over de tunnel rijden. Voor fietsers geldt voorlopig nog wel een omleiding.

Het kruispunt krijgt steeds meer vorm in Noorderwijk. Het punt werd aangepast om ervoor te zorgen dat fietsers en auto's conflictvrij elkaar kunnen kruisen. Door gebruik te maken van de fietstunnel moeten fietsers en voetgangers niet meer het kruispunt oversteken, maar kunnen ze eronderdoor passeren.

Het is nog even wachten tot de fietstunnel in gebruik zal genomen worden, wat al wel kan is over de tunnel rijden. Zo kunnen automobilisten voorbij het kruispunt rijden om dan via de Schansstraat de omleiding weer te volgen.

Nu gaan ze voorbij de fietstunnel het kruispunt aanpakken. Dat betekent dat ze het kruispunt van de Doornestraat, Molenstraat en Rode Leeuwstraat tijdelijk volledig moeten afsluiten. Zo kunnen de werken efficiënt uitgevoerd worden.