In juni en augustus voert het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) herstellingswerken uit op de E34 tussen Arendonk en Retie. De werken vinden plaats tussen het op- en afrittencomplex Retie (26) en de brug over het kanaal Dessel-Turnhout-Schoten.
Betonherstellingen op E34 in Arendonk en Retie zorgen voor hinder
Van donderdag 11 tot zaterdagvoormiddag 20 juni wordt gewerkt in de richting van Nederland. In augustus, na het bouwverlof, volgt de rijrichting Antwerpen.
Temperatuurverschillen
AWV pakt beschadigingen aan in het betonnen wegdek, die onder meer veroorzaakt worden door temperatuurverschillen. Beton zet uit bij warmte en krimpt bij kou, wat vooral tijdens hitte schade kan veroorzaken. Dat werd tijdelijk hersteld met asfalt. Maar nu is het tijd voor structurele ingrepen: beschadigde stukken worden uitgezaagd en vervangen door nieuw beton.
Tijdens de werken moet het verkeer ter hoogte van de werfzone over één rijstrook en geldt een snelheidsbeperking van 70 km/uur. De op- en afritten van Retie blijven bereikbaar.
De planning is afhankelijk van de weersomstandigheden en kan nog wijzigen. Actuele informatie is te vinden via de website van Wegen en Verkeer.