Bijna 20 procent van de mensen die door de maatregelen van de regering De Wever dit jaar hun werkloosheidsuitkering hebben verloren, zijn weer aan het werk. Dirk Plettinckx is één van hen. Hij zat 5 jaar thuis omwille van problemen met zijn handen, rug en knieën. Maar de controlearts van het ziekenfonds vond dat hij toch weer aan de slag kon. Dirk vond gelukkig een job in de garage van zijn schoonzoon en dochter, waar hij op zijn eigen tempo zijn werk mag doen.
Dirk Plettinckx verloor uitkering en moet op zijn 59ste weer aan de slag
Dirk Plettinckx 59 is na lange ziekte terug aan de slag als mecanicien. En hij heeft geluk want hij kon werken bij zijn schoonzoon in de garage BLB in Olen. Ook zijn schoonzoon is tevreden want getalenteerde technici zijn maar moeilijk te vinden.
Oproep
In februari krijgt Dirk Plettinckx een oproep om bij de controlearts van het ziekenfonds langs te gaan. Door heel wat fysieke problemen van zijn loopbaan als autotechnieker, leeft hij al 5 jaar van een uitkering. Maar die wordt begin deze maand ingetrokken.
Na 5 jaar ziekteverlof is het moeilijk om opnieuw een job te vinden als bijna zestiger weet Dirk. Door de nieuwe maatregelen van de regering viel hij vanaf maart zonder inkomen. Dirk die al lang sukkelt met zijn gezondheid en last heeft van tal van reumaklachten moest onlangs langsgaan bij de controlearts. Die stelde hem voor voldongen feiten en luisterde niet naar zijn verzuchtingen. Hij moest opnieuw aan de slag.
Eigen tempo
Werkgevers staan niet te springen om iemand van bijna 60 in dienst te nemen maar Dirk heeft geluk en kan halftijds aan de slag in de garage van zijn schoonzoon in Olen. Dirk vindt zelf dat hij geen profiteur al is voltijds werken voorlopig nog geen optie.
Hij is vooral blij dat hij nu bij zijn schoonzoon op zijn eigen tempo nog kan werken. Een win-win voor beide partijen dus.