Maximum twee jaar voor duo dat Sherwin (41) in maïsveld in Meer begroef

Sherwin Peterhof
© Opsporing Verzocht

In Nederland wordt deze week de maïsmoord behandeld. De twee verdachten die werden voorgeleid waren verantwoordelijk voor het verdwijnen van het lijk van Sherwin Peterhof, maar schoten de man niet dood. Die zes personen moeten later voor de rechter verschijnen.

Sherwin Peterhof was een Surinamer. Zijn familie zocht dagenlang naar een teken van leven toen hij plots spoorloos verdween in Nederland. En toen werd hij gevonden door een boer in een afgelegen maïsveld in Meer bij Hoogstraten, op de grens van België met Nederland.

De twee mannen die hem daar begroeven, moesten deze week voor de rechter in Nederland verschijnen. Daar moesten ze verantwoording afleggen en vertellen hoe Sherwin in Meer terechtkwam.

Midden augustus vorig jaar wordt de Surinamer naakt in een tapijt gewikkeld gespot door een landbouwer. Hij had meerdere breuken in het aangezicht. Zijn lichaam verkeerde ook al in een staat van ontbinding.

Geen weet van een lichaam

Twee verdachten, Badreddine B. (41) en Fatih T. (31), beweren in de rechtbank dat ze eerst niet wisten waarmee ze te maken kregen. Zo vertelt Fatih T. dat hij een wagen moest besturen in ruil voor geld en drugs. Pas toen hij in Amsterdam aankwam, besefte hij dat het om een lichaam ging.

De twee heren werden betaald om het zaakje op te lossen. Heel simpel: het lichaam moest verdwijnen. Dat was de opdracht. Plan A was om het lichaam te verbranden, maar dat werd al snel vervangen door Plan B: het lijk ergens begraven.

Het duo zocht eerst dagenlang naar een plek in Nederland. Er werd zelfs een kuil gegraven, maar de locatie werd afgekeurd door de moordenaars van Sherwin. Dan maar de grens over, naar de Scheurdekousesweg in Meer.

Kuil op de grens

Op 10 augustus werd Sherwin uiteindelijk begraven, in een kuil op de grens van België met Nederland. Hij wordt uit de auto gehaald, in de kuil gegooid en begraven. Het graf wordt dichtgemaakt en afgedekt met een boomstam. De twee verdachten maken foto's en filmpjes van het voorval om bewijs te hebben voor de opdrachtgevers.

Het openbaar ministerie is vanwege de gebeurtenissen erg streng voor het tweetal. Zo vinden ze dat er niet uit een opwelling is gehandeld, maar met een kritische blik op de zaak. Zo werd er dagenlang gespeculeerd wat de beste locatie is.

Het openbaar ministerie wil daarom ook de maximumstraf voor het duo: twee jaar cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De advocaten van de verdachten gaan daar dan weer niet mee akkoord.

Zij wijzen erop dat hun cliênten op dat moment een leven leidden dat in teken stond van hun drugsverslaving. Zo hebben ze gehandeld vanuit de veronderstelling dat ze veel drugs zouden krijgen als ze de karwei tot een goed einde brachten.

Een uitspraak over de zaak volgt binnen twee weken, op donderdag 25 juni.