Basisschool De Duizendpoot zamelt geld in voor Damiaanactie aan Delhaize Meerhout

© RTV

Aan supermarkt Delhaize aan Markt in Meerhout zamelen de leerlingen van basisschool De Duizendpoot dit weekend geld in voor Damiaanactie. Ze verkopen er onder meer stiften, boodschappentassen of rugzakjes.

Wereldlepradag

Damiaanactie is een Belgische medische non-profitorganisatie die zich inzet voor mensen met tuberculose, lepra, en andere ziektes die vooral de kwetsbaarste bevolkingsgroepen treffen.

Morgen is het Wereldlepradag. Traditiegetrouw trekken daarom dit weekend honderden vrijwilligers de straat op om geld in te zamelen. Dat blijft broodnodig, zegt de organisatie: hoewel er al decennialang een doeltreffende behandeling bestaat, komt lepra nog steeds voor in meer dan 2/3de van alle landen wereldwijd. Elk jaar krijgen bijna 200.000 mensen de diagnose, dat is elke 2 minuten.

Stigmatisering

Lepra kan goed behandeld worden door een combinatie van antibiotica maar vooral in regio's die kampen met armoede, overbevolking en een gebrekkige hygiëne is de ziekte nog erg aanwezig. Zonder snelle diagnose en behandeling kan lepra ernstige gevolgen hebben zoals chronische pijn en blijvende letsels waaronder misvormingen van handen, voeten en het gezicht, en blindheid.

Rond lepra bestaan nog steeds hardnekkige misvattingen die leiden tot discriminatie en sociale uitsluiting van patiënten. Daarom besteedt de campagne van Damiaanactie dit jaar bijzondere aandacht aan stigmatisering en uitsluiting van mensen met lepra. De organisatie zet ook sterk in op sensibilisering binnen gemeenschappen, zelfzorgpraktijken aan huis en reconstructieve chirurgie, zodat getroffen personen hun zelfstandigheid kunnen herwinnen.

© RTV