200 leerlingen maken kennis met hogeschool Thomas More tijdens Beroepenavond in Turnhout

Beroepenavond Thomas More Turnhout Rotary Turnhout
© Rotary Turnhout

Woensdagavond hebben 200 leerlingen uit de derde graad een kijkje kunnen nemen op de Thomas More-hogeschool in Turnhout tijdens de Beroepenavond. Die werd georganiseerd door Rotary Turnhout. De leerlingen konden in gesprek gaan met 70 professionals die kwamen praten over hun beroep.

Het moet op die manier de studiekeuze van de leerlingen makkelijker maken. Door in gesprek te gaan met mensen die een bepaalde studie hebben uitgevoerd, en in die sector ook een job hebben gevonden, wordt het gemakkelijker voor de scholieren om te beslissen wat ze gaan studeren.

De 70 professionals kwamen uit tal van sectoren. Zo konden de leerlingen in gesprek gaan met ingenieurs, leerkrachten en IT-specialisten, maar ook marketeers, architecten en zorgverleners. Zij deelden hun persoonlijke verhaal en dagelijkse ervaringen.

Op die manier kregen de leerlingen niet zomaar informatie, maar ook een realistisch beeld van wat de beroepen nu echt inhouden. En vooral ook: welke studiekeuze je moet maken om op dezelfde plek te belanden.

De Beroepenavond is een jaarlijks initiatief van Rotary Turnhout, een serviceclub die maatschappelijke projecten ondersteunt in de regio. Het is ook de bedoeling dat dit evenement volgend jaar weer georganiseerd wordt.

Beroepenavond Thomas More Turnhout Rotary Turnhout
© Rotary Turnhout
Beroepenavond Thomas More Turnhout Rotary Turnhout
© Rotary Turnhout
Beroepenavond Thomas More Turnhout Rotary Turnhout
© Rotary Turnhout