Plannen voor moderne schaatshal in Lier

5 uur geleden

Krijgt Lier een supermoderne schaatshal? Volgens de krant Het Laatste Nieuws wel. De eigenaar van Skateworld in Leuven zou plannen in die richting hebben.

De nieuwe ultramoderne schaatsbaan zou aan de Hockeyweg in Lier komen, naast de spoorlijn. Hockeyclub Herakles trekt daar weg, omdat het in Boechout meer kans heeft om uit te breiden als club. Op die plaats zou de schaatshal komen.

Het zou een schaatsbaan zijn met de nieuwste technieken met zonnepanelen, batterijen en warmtepompen, zodat ze zelfs klimaatneutraal zou zijn. En er moet ook een tribune komen voor een paar honderd toeschouwers. Dan kunnen er ook internationale wedstrijden worden georganiseerd.

Weinig schaatsplaats

Dankzij onder andere de prestaties van kunstschaatster Loena Hendrickx uit Arendonk en onze short-trackers Hanne en Stijn Desmet uit Mechelen zit het schaatsen in ons land in de lift. Maar veel plaats om te schaatsen zijn er niet.

In Turnhout ging bijvoorbeeld de schaatsbaan enkele jaren geleden dicht en Loena Hendrickx moet schipperen tussen verschillende ijsbanen. En broer en zus Desmet trokken zelfs naar het buitenland om te kunnen schaatsen.

Een nieuwe schaatsbaan in Lier zou daar een oplossing voor moeten zijn. Als alles goed gaat, zou de bouw volgend jaar al moeten kunnen starten en dan zou er in 2027 geschaatst moeten kunnen worden in Lier.