Zomerakkoord: VOKA ziet boost voor regio om 6000 vacatures in te vullen

tom laveren
© RTV- Tom Laveren van VOKA

"De nieuwe maatregelen uit het zomerakkoord kunnen de noodzakelijke boost geven aan de regio Mechelen-Kempen. Om onder meer de 6.000 openstaande vacatures ingevuld te krijgen. En de werkzaamheidsgraad fors op te krikken." Dat stelt Voka Mechelen-Kempen in een reactie op het zomerakkoord. Op dit moment kunnen amper 4 van de 39 gemeenten in de regio de beoogde 80 procent werkzaamheidsgraad afvinken. "Dat aantal moet omhoog."

Het totale pakket uit het zomerakkoord is goed voor 4,4 miljard euro aan versterkende maatregelen voor wie werkt en onderneemt tegen 2029.

Tegen het eind van de legislatuur in 2029 moeten belastingverlagingen 100 euro netto per maand meer opbrengen voor wie werkt. Voor de laagste inkomens wordt de werkbonus opgetrokken. In de IT-sector worden auteursrechten opnieuw mogelijk. De werkloosheidsuitkering stopt na 2 jaar. En het pensioensysteem moedigt mensen aan om langer actief te blijven.

"Maar we zijn er nog niet. De regering zal ook de komende maanden een strak hervormingstempo moeten aanhouden. Als we dit land en de regio concurrentieel willen houden", zegt Tom Laveren, gedelegeerd bestuurder van Voka Mechelen-Kempen.