Guco Lier strandt op tien punten van stunt tegen eersteklasser Charleroi in basketbalbeker

Guco Lier basketbal
© archief RTV

Net niet voor Guco Lier. De tweedeklasser ontving maandagavond Spirou Charleroi in de achtste finales van de Beker van België basketbal. De Lierenaren moesten, na een gelijkopgaande partij, uiteindelijk toch de duimen leggen: 96-106.

Charleroi speelt een klasse hoger, in de BNXT League. Begin november verloor de Waalse ploeg nog met zware cijfers op het veld van Kangoeroes Mechelen. Met een elfde plaats is het tot nu toe ook nog geen hoogstaand seizoen van de Zebra's.

Kans op een stunt dus, dachten ze bij Guco Lier. Omdat zij een reeks lager spelen, kregen ze ook al vijf punten cadeau nog voor de eerste 'jump ball' gespeeld werd. Maar dat liet Charleroi niet te hard aan hun hart komen.

De bezoekers stonden na het eerste kwart 22-31 voor. Einde verhaal voor Guco, leek het toen al, maar niets was minder waar. Lier kwam op het einde van de derde kwart terug tot 78-78.

Alles te herdoen dus in het laatste kwart, maar in die laatste tien minuten toonde Charleroi toch aan waarom zij een reeks hoger spelen. Uiteindelijk wonnen ze met tien punten verschil: 96-106.

Geen derby

Guco Lier wordt dus uitgeschakeld bij de laatste 16. Charleroi kan in de kwartfinale uitkomen tegen de B-ploeg van Antwerp Giants of... Kangoeroes Mechelen. Een mogelijke derby in de volgende ronde wordt zo dus geen werkelijkheid.

Het Lierse liedje is nog niet per se gezongen in de beker: De b-ploeg van Guco Lier moet ook nog in actie komen in de achtste finales. Zij spelen vrijdag 21 november thuis tegen de Antwerp Giants. Guco Lier B start met een voorsprong van tien punten, omdat ze in de Top Division Men Two spelen. De zogenaamde derde klasse in het Belgische basket.