Wout van Aert zal niet aan de start zijn van het wereldkampioenschap in Rwanda. Dat meldt HLN. Hij neemt een pauze om daarna deel te nemen aan de Ronde van Duitsland. De reden zou een te zwaar parcours zijn.
Geen Wout van Aert op WK? "Parcours te zwaar"

© Visma Lease a Bike
Om die reden had Mathieu van der Poel ook al afgezegd. Het parcours in het Afrikaanse land telt vierduizend hoogtemeters. Net iets te veel voor de klassieke types zoals de Lillenaar.
In de entourage van van Aert wordt ook gezegd dat de opeenvolging van competitie - het voorjaar, de Giro, een hoogtestage en daarna de Tour - zijn tol begint te eisen. Daarom neemt de winnaar van op de Champs Élysées een break tot de Ronde van Duitsland.
Of van Aert ook niet aan de start verschijnt van het EK, is nog niet duidelijk. Bondscoach Serge Pauwels zou toch nog proberen van Aert te overtuigen om toch mee af te zakken naar Rwanda.