G-voetbal zit in de lift: 140 teams trappen nieuw seizoen af in Lier

G-voetbal aftrap competitie in Lier
© RTV

In het nieuwe Sportpark van Lier vindt vandaag de 'Football Kick-Off' plaats. Dat is de officiële start van het nieuwe seizoen voor inclusieve en G-teams in het hele land. De Football Kick-Off is een gezamenlijke organisatie van Voetbal Vlaanderen en haar Franstalige tegenhanger ACFF, de KBVB, de Pro League en de K. Lyra-Lierse Community Care Foundation. 140 inclusieve teams tekenen present.

G-voetbal zit in de lift zo blijkt uit recente cijfers van de KBVB. Gemiddeld met 10 procent in de jongste 5 jaar. "In Vlaanderen zijn er momenteel 3323 G-spelers met een beperking geregistreerd in exclusieve G-werking, maar ook in reguliere clubs. Er zijn in totaal zo'n 140 clubs met een G-werking", klinkt het.

Op de kick-off vandaag zijn er onder meer teams van KV Turnhout, Wavria en KV Mechelen maar ook andere clubs bij ons hebben vaak een G-team.

G-voetbal aftrap competitie in Lier
© RTV

Je kan dus zeggen dat er 1 G-werking is per 2 gemeentes in Vlaanderen. De meerderheid van G-spelers zijn volwassen spelers. Kinderen met een beperking kunnen vaak nog wel gedurende een bepaalde periode in het regulier voetbal aan de slag. Op latere leeftijd wordt dit moeilijker.

Ze kunnen dan terecht in een aangepaste G-werking binnen de club of worden doorverwezen naar een exclusieve G-werking.