Veel emoties na winst Wout van Aert in Parijs-Roubaix: "Dit was mijn levenswerk"

zon 12 Apr
Vreugde en emotie bij Wout na winst in Parijs-Roubaix
© RTV

Mijn levenswerk: zo noemde Wout van Aert zijn zege op de velodrome. Al jaren droomde de Herentalsenaar van een zege in de kasseiklassieker maar vandaag was het dan eindelijk raak. In de sprint klopte van Aert wereldkampioen Pogacar. Toen hij over de streep reed, ging meteen de vinger de lucht in. Een eerbetoon aan Michael Goolaerts uit Hallaar, bij Heist-op-den-Berg. Hij kwam in 2018 om het leven in Parijs-Roubaix en was toen ploegmaat van van Aert.

Wout van Aert heeft het dan toch gedaan. De Herentalsenaar won op de piste van Roubaix in de sprint van wereldkampioen Tadej Pogacar.

Deze Parijs-Roubaix zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de strafste edities van de afgelopen jaren. Van Aert draaide het Bos van Wallers als eerste van het peloton op. Op diezelfde strook reed grote concurrent Van der Poel tot twee keer toe lek.

Maar ook de andere toppers bleven niet gespaard van pech. Zowel van Aert als Pogacar reden beiden plat. Op dik 50 kilometer van de streep namen de twee afstand van de kopgroep.

Zowel de Herentalsenaar als de wereldkampioen deelde regelmatig een speldeprik uit. Maar na de laatste kasseistrook bleek dat het op een sprint aan zou komen.

Uiteindelijk was van Aert op de piste de sterkste van de twee. Bij het over de streep stak van Aert zijn vinger omhoog richting Michael Goolaerts. De wielrenner uit Hallaar, toen ploegmaat van van Aert, kwam in 2018 om het leven in de kasseiklassieker.

De winnaar van Parijs-Roubaix krijgt, zoals de traditie het wil, een kassei als trofee. Die krijgt ongetwijfeld een mooi plekje in Herentals.

Het wedstrijdverslag: van Aert klopt Pogacar in de sprint.