Hopper, Loswal of Grensrijk: welke naam krijgt nieuw cultuurcentrum van Baarle?

woe 13 mei
Cultuurcentrum Baarle
© Grosfeld, Bekkers, van der Velde Architecten

Wat wordt de naam van het nieuwe cultuurcentrum in Baarle? Met Hopper, Loswal en Grensrijk zijn er al 3 kanshebbers, maar het ligt nog niet vast welke van de drie de nieuwe naam wordt. Daarom leggen Baarle-Hertog en Baarle-Nassau het lot nu in handen van hun Belgische en Nederlandse inwoners.

Eerder deden deden Baarle-Hertog en Baarle-Nassau al een oproep aan hun inwoners om een naam voor te stellen voor het grensoverschrijdende project. Dat leverde maar liefst 203 inzendingen op. 

Daarna was het aan de jury, die bestaat uit verschillende bestuurders uit beide gemeenten, om uit de voorstellen een selectie te maken van enkele kanshebbers. De naam moest uiteraard ook een link hebben met de locatie en de geschiedenis van het Bels Lijntje, waar het cultuurcentrum gelegen is. De jury heeft drie namen gekozen die momenteel op de shortlist staan: de Hopper, de Loswal en de Grensrijk.

Nu is het aan de inwoners om hun favoriete naam te kiezen. Stemmen kan nog tot en met 7 juni via de websites van beide gemeenten. In december moet het nieuwe cultuurcentrum al openen.