Voor de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo heeft de Nationale Loterij in totaal 86.000 euro aan premies voorzien voor Team Belgium. Hanne en Stijn werden samen met het Belgische shorttrackteam gehuldigd voor hun olympische medaille.
Medaillepremies voor Hanne en Stijn Desmet na Olympische Winterspelen
De Nationale Loterij beloonde ook de Belgian Ice Bears met o.a. de Mechelse Hanne en Stijn Desmet. De gemengde aflossingsploeg shorttrack bezorgde Team Belgium de negende medaille uit de Olympische wintersportgeschiedenis en dat team kreeg vandaag ook een premie.
Voor Stijn heeft deze medaille uitzonderlijk veel moeite gekost. Hij moest zich door de pijn in zijn heup knokken en is ook afgelopen maand onder het mes gegaan voor een heupprothese. Daar is hij nu van aan het revalideren. Voor Hanne is het de tweede keer op rij dat de olympisch brons heeft kunnen pakken. In 2022 was dat in Peking, nu samen met de kleine broer in Milaan Cortina.
Voor de bronzen medaille van de estafetteploeg, met vier leden, bedraagt het uitgekeerde bedrag 26.000 euro, te verdelen over de vier atleten: 20.000 euro als basisbedrag voor de medaille plus 10 procent van dat bedrag per extra atleet, ofwel drie keer 2.000 euro, aldus het BOIC. De uitreiking vond plaats in de gebouwen van het BOIC in Brussel.