Mechelen plant 472 bomen langs Vaart, fietsostrade en in centrum
don 3 Feb 2022

De stad Mechelen plant de volgende dagen en weken 472 bomen nieuwe bomen aan. Het gaat om een zorgvuldig uitgekozen selectie van o.a. zomereik, winterlinde, zomerlinde, veldesdoorn, witte els, iep, zwarte els… Ze zijn bij het planten al meer dan drie meter hoog.
Klimaat robuste bomen
Maar niet alleen de vaart krijgt een groene make-over, ook aan de fietsostrade tussen de Brusselsesteenweg en Geerdegemschonenberg krijgt aandacht. In een groene zone waar vorig jaar al een bosplantsoen van lage bomen, zoals hazelaars, geplant werd, worden deze winter 20 hoge bomen geplant. Bovenop een mooie gelaagdheid zorgt dit voor een geluidsscherm.
Daarnaast worden in het centrum van de stad ook enkele klimaat robuuste bomen aangeplant, die goed bestand zijn tegen de wisselende weeromstandigheden en de beschikbaarheid van water. De bomen in de stad krijgen onder andere een gietrand zodat ze gericht water kunnen krijgen tijdens langdurige droogte.