Adesko in Dessel bouwt grootste aaneengesloten botsautobaan van Europa

botsauto's Adesko Dessel
© RTV

Metaalconstructiebedrijf Adesko uit Dessel bouwt de grootste autoscooter, zeg maar de botsautobaan vanop de kermis, van heel Europa. Met een rijvloer van 27 op 14 meter is het een hele joekel, die dus op één oplegger kan vervoerd worden.

Adesko maakt al sinds de jaren 90 kermisattracties. Hun voornaamste focus ligt op autoscooterhallen, de officiële benaming van het grote platform waar de botsauto's op staan.

Maar wat het bedrijf nu in elkaar aan het steken is, is wel echt een huzarenstukje. De botsautobaan is 27 meter lang en 14 meter breed. Op zich een normale grootte voor een botsautobaan, maar toch is het one-of-a-kind.

Want vaak bestaan zulke platformen uit meerdere delen. Die worden met verschillende opleggers naar hun bestemming gebracht. Maar deze nieuwe autoscooterbaan heeft maar één oplegger nodig, want ze bestaat uit één groot stuk.

Hoe ze daaraan begonnen zijn en hoe de botsautobaan er uitziet, dat kan je vanavond bewonderen in RTV VANDAAG.

botsauto's Adesko Dessel
© RTV