Na het faillissement van CG Power Systems in Mechelen-Noord wordt het enorme industriële complex dit najaar openbaar verkocht, zo weet GVA. Toch vormt die verkoop geen bedreiging voor de fabriek van Pauwels Transformers, dat de activiteiten vier jaar geleden heeft overgenomen.
Gigantische site Pauwels Trafo onder de hamer

De curatoren van het ter ziele gegane CG Power Systems hebben de opdracht gegeven om de gebouwen van het vroegere Pauwels Trafo openbaar te verkopen. Heel de site op de Antwerpsesteenweg is zowat vijf keer groter dan de Nekkerhal.
Na het faillissement begin 2021, waarbij 450 mensen hun job verloren, heeft een Saoedische groep de transformatorenfabriek overgenomen. Met Pauwels Transformers als nieuwe bedrijfsnaam keerde een icoon terug en het gaat goed met de fabriek die gespecialiseerd is in hoogtechnologische transformatoren.
Het bedrijf is zelf een van de kandidaten om de site te kopen. Maar zelfs al het ruim negen hectare grote terrein in Mechelen-Noord toch van eigenaar zou wisselen, ziet de CEO geen probleem. Dat de openbare verkoop van de site lang op zich liet wachten, heeft alles te maken met de historische vervuiling op de terreinen. De kosten voor de bodemsanering worden geraamd op 6,8 miljoen euro exclusief btw. Er is geen instelprijs.