Buitenlandse Zaken wil Amerikaanse condooms redden: "Onderhandelingen lopen"

© Rechtenvrije stockfoto

Ons land wil er alles aan doen om de vernietiging van 26 miljoen condooms en andere voorbehoedsmiddelen tegen te gaan. Die liggen opgeslagen in een loods van het bedrijf Kuehne+Nagel in Geel en zijn eigendom van de Verenigde Staten. Maar de regering Trump wil de voorraad niet meer verdelen omdat het gezondheidsagentschap USAID is opgedoekt.

De voorbehoedsmiddelen zijn verdeeld over stockageruimtes in Geel en de Verenigde Arabische Emiraten. Zo zou het gaan om 26 miljoen condooms, maar ook tal van andere anticonceptiemiddelen. Zo zijn er miljoenen pakjes anticonceptiepillen en zelfs 2 miljoen dosissen injecteerbare anticonceptiva opgeslagen.

Daarnaast liggen er nog 50.000 flesjes voor de preventie van hiv. Alles samen hebben de voorbehoedsmiddelen een waarde van 9,7 miljoen dollar.

Onderhandelingen

Belgische diplomaten hebben nu contact gehad met de Amerikaanse ambassade, meldt VRTnws, om te voorkomen dat de voorraad vernietigd wordt. Eén van de mogelijkheden die nu wordt bekeken is om de producten tijdelijk elders te stockeren. Maar de meeste producten zouden dicht tegen de houdbaarheidsdatum zitten.