Twee Turnhoutse musea mogen voortaan pronken met het 'blauwe vlekje' van museumPASSmusées. Dat vlekje toont aan dat een museum op maat is van zowel volwassenen als kinderen. Het Taxandriamuseum en het Speelkaartenmuseum zijn de twee musea die deze erkenning krijgen.
Taxandriamuseum en Speelkaartenmuseum goedgekeurd door en voor kinderen
De erkenning wordt misschien wel uitgedeeld door museumPASSmusées, maar het zijn wel degelijk de kinderen die het laatste woord hadden. Zo vergaart de organisatie feedback van gezinnen met kinderen tussen de 4 en 12 jaar.
In België tellen 75 musea het blauwe vlekje. Twee daarvan vind je voortaan dus terug in de Binkenstad. Ze moet wel elk jaar opnieuw verdiend worden, want de vlekjes worden elk jaar hernieuwd.
Maar in Turnhout wordt er wel echt werk gemaakt van musea op maat van kinderen. Zo wordt in het Taxandriamuseum gewerkt met een archeologische zoektocht en kan je er de permanente tentoonstelling 'Hotel Taxandria' bewonderen, waarbij historische figuren in het museum worden geplaatst.
En ook het Speelkaartenmuseum blijft niet bij de pakken zitten de laatste jaren. Zo loopt er nu een expo met een zoektocht over valsspelen, er zijn verschillende STEM-workshops en de grafische geschiedenis wordt op maat van kinderen uitgelegd.
Turnhout ambieert zelfs een derde vlekje, voor het Begijnhofmuseum. Zo wekrt de stad er met 'Elly de Ekster'. Zij begeleidt de kinderen mee op een parcours door het museum. Daarnaast zal vakantiewerking Atelier Congé afwisselend plaatsvinden in het Begijnhofmuseum, het Speelkaartenmuseum of het Taxandriamuseum.