Boomverzorger Koen is kampioen van de Benelux in... houthakken

maa 12 Jun 2023
Koen Martens is boomverzorger in hart en nieren. Dat zou je niet zeggen als je weet dat zijn hobby Timber Sports is, of ook wel op verschillende manier houthakken. En of hij er goed in is: gisteren werd Martens Benelux-kampioen in de sport.

In zes verschillende onderdelen is het de bedoeling om zo snel mogelijk een stuk hout door te zagen of om te hakken. Martens was de meest constante deelnemer, met twee gewonnen onderdelen, drie keer een tweede plek en derde plaats. Hij verbrak ook in drie disciplines het nationaal record. Opgeteld leverde hem dat het meeste punten op, waardoor hij de eindoverwinning kon halen. 

Koen Martens, hier rechts in beeld, tijdens een van de meest spectaculaire events: het springboard. Hij won het evenement met een sterke voorsprong op zijn tegenstanders en verbeterde het Belgische record. 

"Ik heb me gefocust van onderdeel naar onderdeel. Eén onderdeel gedaan, gefocust, afgesloten, volgende onderdeel. Niet bezig met punten, niet bezig met wat de ander heeft gedaan. Puur naar mezelf, wat kan ik, en dat is het enige waar ik invloed op heb", zei Martens na zijn overwinning.