Wolf doodgereden in Geel: "Waarschijnlijk geen lid van de Limburgse roedel"

Welkom Wolf doodgereden wolf Geel
© Welkom Wolf

Er is vrijdagnacht een wolf doodgereden in Bel, een deeldorp van Geel. Dat meldt Welkom Wolf. Volgens de natuurorganisatie zou het dier geen deel zijn van de Limburgse roedel. Het is dus niet wolvin Noëlla of één van haar welpjes.

Volgens Welkom Wolf is het nog een paar maanden te vroeg voor de welpen om nu weg te trekken van hun mama. "Ze zijn nog maar een half jaar oud. Wolvin Noëlla loopt normaal ook niet tot in Geel, maar blijft in haar Limburgse habitat", zegt Jan Loos van Welkom Wolf.

Wel is het najaar ook het zwerfseizoen voor jonge wolven. "Het zou kunnen gaan om een wolf die we zelf nog nooit gespot hebben", zegt Loos. Wolven kunnen wanneer ze op zoek gaan naar hun eigen leefgebied honderden tot zelfs duizenden kilometers afleggen.

"De wolf kan uit het buitenland gekomen zijn, op zoek naar een nieuwe thuis"

- Jan Loos, Welkom Wolf

Er zitten ook geen jaarlingen, wolven die oud genoeg zijn om zich af te scheiden van de roedel, in de Limburgse clan. "Er zijn nog twee solitaire wolven in Limburg op zoek naar territorium, we sluiten niet uit dat één van hen op de dool is geraakt".

Maar Loos ziet ook een andere mogelijkheid. "Het kan een zwerver zijn die uit Duitsland, Frankrijk, Nederland of de Hoge Venen komt, op zoek naar zijn nieuwe thuis. We gaan nu proberen onderzoeken waar deze wolf vandaan komt".

wolf archief
© David Van den Broeck

Of deze wolf ook achter de aanval zit op de schapen van hobbyboer Alfons uit Mol-Gillegem kan Welkom Wolf niet bevestigen. De gemeente Mol waarschuwde in september ook al voor mogelijke wolven op de grens tussen Mol en Geel. Toen trok Welkom Wolf die berichten nog in twijfel.

Op basis van DNA-onderzoek wil Welkom Wolf nu onderzoeken of de wolf achter verschillende aanvallen zat in het grensgebied met Limburg. "Maar het is veel te vroeg om hier nu al uitspraken over te doen", concludeert Loos.