Speelplein Weyneshof viert 75 jaar én icoon Frank Wauters

vrij 8 Aug
© Links Frank Wauters en rechts Michaël Vloeberghs

Op het speelplein Weyneshof in Rijmenam was het vrijdag dubbel feest. De organisatie sloot niet alleen zes weken speelpleinwerking af, maar vierde ook haar 75-jarig bestaan. Daarnaast werd vrijwilliger Frank Wauters – voor velen beter bekend als ‘Frankie’ – in de bloemetjes gezet voor zijn 50 jaar inzet op het domein.

Sinds 1950 biedt het zeven en een half hectare grote terrein kinderen een zomer vol spel en plezier. Toch merkt de organisatie de laatste jaren een daling in het aantal deelnemers en animatoren. “Er zijn meer alternatieven en de coronaperiode laat nog altijd sporen na. Bovendien werken wij uitsluitend met vrijwilligersvergoedingen,” zegt secretaris Michaël Vloeberghs.

Frank Wauters is er sinds zijn jeugd bij en is uitgegroeid tot een vaste waarde. “Het speelplein is voor mij telkens thuiskomen,” vertelt hij. Ter afsluiting van het zomerseizoen stond hij als DJ Frankie achter de draaitafel, terwijl kinderen en collega-animatoren hem roemden als een zorgzame en enthousiaste spilfiguur.