Overleden bekende Mechelaars krijgen straten naar zich vernoemd in Mahatma Ghandiwijk

Mahatma Ghandwijk in Mechelen
© GVA

Wat hebben misdaadauteur Luc Deflo, oud-schepen Jowan Lamon en galeriehoudster Marie-Louise Grouwet met elkaar gemeen? Het zijn niet alleen alle drie bekende Mechelaars, ze krijgen binnenkort ook een eigen straat. Dat schrijft GVA.

De voorbije jaren kreeg de Mahatma Ghandiwijk in Mechelen een grondige renovatie met nieuwe appartemensgebouwen maar ook straten en paadjes. 35 in totaal. Die krijgen nu allemaal een naam die verwijst naar mensenrechten, belangrijke vrouwen of lokale figuren.

De Mahatma Ghandiwijk in Mechelen-Zuid onderging de voorbije jaren een transformatie. Al in 2012 start woonmaatschappij Rivierenland met het vernieuwen van de appartementen langs de Abeelstraat, daarna volgen de tuinwijkwoningen tussen de Kardinaal Cardijn- en de Mahatma Ghandistraat en de grote appartementsblokken langs de Jubellaan. De herinrichting van de wijk heeft ook heel wat nieuwe straten en paadjes gecreëerd. Het stadsbestuur ging op zoek naar nieuwe namen rond 3 thema's.

35 namen zijn uit de bus gekomen. Zo worden er straten vernoemd naar burgerrechtenactivisten Nelson Mandela en Rosa Parks of naar Caroline Pauwels, de voormalige rector van de VUB die 4 jaar geleden aan kanker overleed. Ook enkele Mechelaars krijgen een straatnaambordje in de wijk.

De borden zullen nu de volgende maanden in het straatbeeld verschijnen.