Na inbeslagname: 1000 Tielense kippen zijn hersteld en kunnen geadopteerd worden

Verwaarloosde kippen uit Tielen worden verzorgd in Limburg
© gva

Het Vogel en Zoogdierenopvangcentrum in Heusden-Zolder houdt volgend weekend een afhaaldag voor de meer dan 1000 kippen die begin juli in beslag werden genomen in Tielen, bij Kasterlee. Ze zijn voldoende hersteld om geadopteerd te worden.

Behalve de zowat 1000 kippen, werden in Tielen ook een schaap, ganzen, eenden, duiven, kalkoenen en een alpaca in beslag genomen. De dieren leefden er in veel te kleine hokken en hadden amper voedsel of water. De herstelde kippen wordt nu ter adoptie aangeboden.

Wie er wil (maximaal 5 per gezin) moet via mail contact opnemen met het opvangcentrum in Heusden-Zolder. Omdat de kippen nog medicatie kregen, is het ook belangrijk om te weten dat de eieren de komende anderhalve maand nog niet gegeten mogen worden. Wie een aantal kippen wil, kan terecht op deze link.