Drukte op Open Ziplinedag aan het Zilvermeer in Mol

vrij 30 mei

Het was vandaag een gezellige drukte aan het Zilvermeer in Mol. Tijdens de Open Ziplinedag kregen bezoekers uitzonderlijk de kans om zonder reservatie de langste zipline van Vlaanderen uit te proberen – meer dan een kilometer avontuur over het water, voor slechts 5 euro.

Met het zonnetje aan de hemel en zomerse temperaturen kwamen heel wat enthousiastelingen opdagen. De ziplinetoren stond de hele dag door stampvol, ook buiten vormde zich een lange wachtrij. “Mijn dochter zit al drie jaar te wachten om dit te doen,” vertelt Maarten, die samen met zijn dochter eindelijk de sprong waagde. “Vandaag was een keimooie dag en ze is net oud genoeg. Ik mocht mee – dat is natuurlijk ook fijn.”

De zipline over het meer zorgt bij sommigen voor een gezonde dosis spanning. “’t Is spannend,” klinkt het bij één van de deelnemers. “Voor mij is het de eerste keer, dus ik ben wel een beetje zenuwachtig.” Anderen zijn al ervaringsdeskundigen: “Ik heb het al eens gedaan, ik vind het gewoon heel leuk.”

Zeven begeleiders zorgen ervoor dat alles veilig verloopt. “Er zijn dertig klimgordels, dus we moeten goed organiseren,” zegt een van hen. “Maar het is gezellig druk. We zijn heel tevreden. De rij staat altijd goed vol, maar het gaat ook goed vooruit.”

Bij de vorige editie kwamen 133 bezoekers zippen. “We hopen dat cijfer opnieuw te halen vandaag, en we zitten op koers,” klinkt het hoopvol.

Wie het vandaag gemist heeft, krijgt volgende week zaterdag opnieuw de kans om zonder reservatie te komen zippen aan het Zilvermeer.