Dankzij de website adopteereendier.be vonden dit jaar al duizenden dieren die in een asiel zitten een nieuwe thuis. Ook de Dierenbescherming Mechelen doet er haar voordeel mee, want via de site konden in Mechelen 330 honden en katten geplaatst worden.
330 honden en katten vonden dit jaar al nieuwe thuis dankzij adopteereendier.be in Mechelen

Sinds januari vonden al 129 honden en 201 katten een nieuwe thuis. Dat zijn honderden verhalen van dieren die dankzij de inzet van de medewerkers, vrijwilligers en adoptanten een tweede kans kregen.
Schepen van Dierenwelzijn Patrick Princen benadrukt het belang van dit engagement: “Het is hartverwarmend om te zien dat zo veel mensen kiezen voor adoptie. Het toont dat dierenwelzijn écht leeft. Deze cijfers zijn niet alleen een pluim voor de medewerkers en vrijwilligers van de Dierenbescherming, maar ook voor alle gezinnen die hun hart en huis openstellen. Door te kiezen voor adoptie, geven ze de dieren een tweede kans op een warme thuis.”
De Dierenbescherming organiseert doorheen het jaar ook verschillende initiatieven om mensen dichter bij hun werking te brengen. Zo zijn er evenementen zoals de jaarlijkse paaswandeling of zomerbar, en kan iedereen elke laatste woensdag van de maand zonder afspraak tussen 14 en 16 uur langskomen tijdens de opendeurdag om kennis te maken met de honden en katten.
“We merken dat zulke initiatieven drempels wegnemen. Mensen zien met eigen ogen hoe goed de dieren verzorgd worden en hoe groot de nood is aan een warme thuis. Dat maakt de stap naar adoptie vaak een stuk kleiner”, legt Yannick van Dierenbescherming Mechelen uit.
Voor wie zelf een hond of kat wil adopteren, gelden verschillende tarieven die terug te vinden zijn op de website van de Dierenbescherming in Mechelen.