Voorlopig nog geen zicht op heropening van de Herentalse Toeristentoren: "Dit wist de stad 9 jaar geleden al"

5 uur geleden

De toeristentoren in Herentals blijft meer dan waarschijnlijk het hele toeristische seizoen gesloten voor bezoekers. De cafetaria blijft open maar zal volgens uitbater en torenwachter Bart De Houwer 40 procent van de omzet verliezen. De werken aan de toren zouden binnenkort beginnen maar het is nog wachten op het rapport van de inspectie.

Tijdens een inspectie van de Toeristentoren in Herentals zijn ernstige gebreken vastgesteld die de stabiliteit van de toren in het gedrang brengen. Burgemeester Jan Bertels liet daarom begin april bij hoogdringendheid de Toeristentoren sluiten voor het publiek. De cafetaria mocht wel open blijven.

Maar wat blijkt nu de toeristentoren heeft te veel schade en zal nog de hele zomer dicht blijven. De schade situeert zich vooral in de ondersteunende balken van de verdiepingsvloeren. De aansluiting van die balken met de kolommen zijn aangetast door schimmels en zwammen. De platformen zijn te zwak geworden om bezoekers toe te laten. In 2016 maakte de Stad Herentals, die de toren beheert, al eens extra budget vrij om de toren te onderhouden.

Hoelang de werken gaan duren of wanneer ze starten is nog niet duidelijk, ook torenwachter Bart heeft nog geen idee. Hij wacht mee op het rapport waaruit exact moet blijken hoe groot de problemen zijn. Begin april werd door burgemeester Jan Bertels de toren gesloten voor bezoekers na advies van de inspectie. Maar nu zou het kunnen dat de problemen niet voor de zomer kunnen opgelost raken. En dat zou betekent slecht nieuws betekenen voor cafetaria uitbater en torenwachter Bart De Houwer. Die ziet het seizoen nu niet goedkomen.

De toeristentoren is geliefd voor schoolreizen en verenigingen allerlei, zij combineren meestal een bezoekje met andere toeristische attracties en evenementen zoals bijvoorbeeld 'Hidrodoe', 'Netepark'. Voorlopig is er nog geen zicht op heropening van de Herentalse Toeristentoren. Wandelaars kunnen uiteraard wel genieten van de mooie natuur en de cafetaria is elke dag open tot eind september.