Wegenwerken rond Mechelen en Turnhout krijgen Vlaamse geld

Een heraanleg van het knooppunt Mechelen-Noord van de E19, de bouw van de Arsenaaltunnel en het onderhoud van de bruggen op de E19. En ook op de Ring ter hoogte van het stadspark in Turnhout zullen fietsers en auto's beter gescheiden worden, er komt een extra fietspad langs de weg naar Ravels en er komen vrijliggende fietspaden op de weg naar Baarle-Hertog en langs de Steenweg op Zondereigen waar nu nog een moordstrookje ligt. Dat zijn de grote wegenwerken die de komende 3 jaar worden gepland door het Vlaams kabinet Openbare Werken.

Werken Turnhout

Maar de grootste werf wordt de Steenweg Op Gierle waar je nu in de spits amper vooruit geraakt door de vele baanwinkels. Er komen 2 rotondes en een grote ovonde. Afslaan naar links wordt onmogelijk gemaakt door een middenberm. Wie naar de winkelparken of de zijstraten wil die moet verplicht tot aan de eerstvolgende rotonde rijden. Dat moet het verkeer vlot trekken.

Werken Mechelen

Nog een grote werf is de E19, waar de renovatie van twee bruggen wordt voorbereid en Mechelen-Noord een vlottere doorstroming moet krijgen. Maar ook de Arsenaalverbinding tussen de Leuvensesteenweg en de Margarethatunnel op de tangent springt in het oog.

Die nieuwe weg loopt deels ondergronds, en verbindt ook de toekomstige Raghenowijk met de tangent. Verder wordt de winketbrug hersteld net als de muren van de Binnendijle.