In de gevangenis van Mechelen is het opnieuw rustig. Donderdagnamiddag kon de dagelijkse wandeling van 13 tot 15 uur niet doorgaan waarop de gevangenen weigerden weer naar binnen te gaan.
Drie Mechelse gevangenen overgeplaatst

"Dat betekende weigeren van binnen te komen, vuilnisbakken vernielen, verlichting vernielen, een drinkfontein vernielen", zegt vakbondsafgevaardigde Robby De Kaey. Er werd hen een voorlopige maatregel opgelegd, die aan de betrokkenen in de loop van gisteren werd meegedeeld. "En dan is men beginnen op deuren te slaan."
"Dan krijg je in een heel kleine gevangenis waar plaats is voor 84 gedetineerden, maar waar 146 gevangenen verblijven, een ongelooflijk kabaal en was er geen normale werking meer mogelijk", schetst Robby De Kaey.
Het response-team van de politiezone Rivierenland kwam er donderdag aan te pas om iedereen terug op cel te krijgen. De gedetineerden voelen zich de dupe van het personeelstekort in de gevangenis, dat zeggen ze telefonisch aan onze redactie. Ze vreesden ook dat ze allemaal een voorlopige maatregel zouden opgelegd krijgen, ook zij die niet meededen aan de vernielingen.
Ze vrezen dat ze ook geen bezoek meer zullen mogen ontvangen en ze zouden allemaal een voorlopige maatregel hebben gekregen en voor de directie moeten verschijnen. Ze wijzen erop dat ook zij rechten hebben.
Ons land is al meermaals veroordeeld door het Europees Hof voor de Rechten van de Mens voor de slechte leefomstandigheden in onze gevangenissen.