Aan het verdeelcentrum van Bpost in de Schaliehoevestraat in Heist-op-den-Berg brak maandagmorgen een spontane staking uit. Zo'n 30 man had er het werk neergelegd uit onvrede met de toegenomen werkdruk en de reorganisatie van de diensten. 
30 van de 60 medewerkers van het verdeelcentrum van Bpost in Heist-op-den-Berg staakten mee. "De werkdruk is fel toegenomen en we zijn ook niet tevreden met de reorganisatie van bepaalde diensten", klonk het gisteren. 
Elke twee jaar voert Bpost een nieuwe organisatie in. Dat gaat dan over de rondes die de postbodes moeten doen en hoe de shiften verdeeld worden. Die nieuwe organisatie is nu al enkele weken in werking, tot grote onvrede van de postbodes.
Overuren
Volgens hen is deze nieuwe organisatie niet realistisch en ligt de werkdruk te hoog. Bij Bpost wordt er gewerkt op een manier dat de overuren van de postbodes niet uitbetaald worden, maar dat wanneer ze vroeger klaar zijn, ze wel naar huis mogen vertrekken. De postbodes zeggen dat ze met de nieuwe organisatie nu vaak langer moeten werken en dat er geen balans meer is. 
Gisteren werd er weinig tot geen post bedeeld vanuit Heist-op-den-Berg. De staking ging normaal gezien dinsdagochtend gewoon verder, maar er werd dan toch een akkoord gevonden tussen Bpost en de vakbonden.
Zo zal er tot eind januari 4 ondersteunende diensten bijkomen. Zo zouden de verdeelrondes minder zwaar en korter moeten worden. Eind januari komt er dan een evaluatie en wordt er bekeken of dit een oplossing op lange termijn wordt.