Avery Dennison in Turnhout gaat tegen de zomer van 2026 125 banen schrappen

Zonnespiegelpark
© Avery Dennison

Avery Dennison, producent van onder meer etikettering, plakmaterialen en sluitingen voor luiers en andere medische en industriële toepassingen uit Turnhout, wil 125 van de 400 banen schrappen. Dat heeft het bedrijf aangekondigd op een bijzondere ondernemingsraad.

Avery Dennison ligt aan de Tieblokkenlaan in Turnhout. Op dit moment werken er ongeveer 400 mensen. Het bedrijf wil een herstructurering doorvoeren, tegen het derde kwartaal van 2026 moeten er 125 banen verdwijnen.

"De productie van de kleefstrips voor luiers verdwijnt, omdat de markt niet meer winstgevend is." Zo bevestigt Peter Goris van de Christelijke vakbond aan onze redactie. "De concurrentie van de lage loonlanden is te groot. Avery Dennison gaat zich focussen op andere producties die wel winstgevend zijn."