Collectie blijft actueel
Het Predikheren beheert een indrukwekkende collectie van zo’n 240.000 materialen, waarvan de helft in het depot en de helft in de hoofdbibliotheek. Omdat er jaarlijks duizenden nieuwe titels bijkomen, worden oudere of minder gelezen exemplaren zorgvuldig afgevoerd.
Versleten boeken verdwijnen definitief, maar kinder- en jeugdboeken, romans, non-fictie en naslagwerken krijgen via de boekenverkoop een tweede kans. Alleen al sinds september 2024 kwamen er 10.000 nieuwe titels bij, terwijl 6.000 boeken uit de collectie werden gehaald.
Lezen stimuleren
Drie dagen lang liggen er in de monumentale kerkzaal van het voormalige Predikherenklooster stapels afgevoerde boeken te wachten op nieuwe lezers, en dat tegen een zachte prijs.