Nicolas Rooms (29) wordt nieuwe CEO van Mechels papieropslagbedrijf Merak

© Merak

Nicolas Rooms (29) heeft de leiding overgenomen van archief- en opslagspecialist Merak uit Mechelen. Hij volgt zijn vader Henrik Rooms op als CEO van het familiebedrijf, dat een jaaromzet draait van ruim 13 miljoen euro.

Merak werd in 1976 opgericht door grootvader André Rooms en groeide onder leiding van Henrik Rooms uit tot marktleider in archivering, digitalisering en goederenopslag, met meer dan tien verschillende diensten. Het bedrijf is actief in België, Nederland en Zwitserland en telt in totaal 100 medewerkers.

Nicolas Rooms werkte de voorbije zes jaar in het Verenigd Koninkrijk als ingenieursconsultant voor onder meer Atkins Plc en Kent Plc. Hij was betrokken bij internationale projecten rond offshore windenergie en stuurde in Londen een team van 40 ingenieurs aan. Sinds april vorig jaar was hij al als consultant actief binnen Merak.

De kernactiviteiten van het bedrijf blijven archiveren, digitaliseren en offsite back-up storage. Merak bewaart momenteel twee miljoen dozen, wat overeenkomt met een afstand van 667 kilometer. Daarnaast wil het bedrijf verder inzetten op e-commerce en nieuwe opslagdiensten voor kmo’s, retailers, groothandelaars en eventbedrijven. Ook de dienst Box@Home voor particuliere opslag wordt verder uitgebouwd.

Merak bestaat dit jaar 40 jaar in zijn huidige vorm en kent een hoge anciënniteit onder het personeel. De gemiddelde anciënniteit bedraagt 13 jaar, en 23 procent van de medewerkers werkt er al twintig jaar of langer.

Op korte termijn blijft Merak actief in België, Nederland en Zwitserland. Op middellange termijn wordt een uitbreiding naar het Verenigd Koninkrijk overwogen. Het familiebedrijf kiest daarbij bewust voor continuïteit zonder externe investeerders en blijft inzetten op duurzaamheid, onder meer via zonnepanelen op de daken van de vestigingen, elektrische voertuigen en investeringen in batterijopslag voor energievoorziening.