(6/10): Opvallend minder coronabesmettingen (58)

din 6 okt 2020
Terwijl de laatste dagen het aantal besmettingen nationaal sterk aan’t het toenemen zijn, lijken de dagelijkse cijfers in het arrondissement Mechelen en Turnhout voorzichtig te dalen. Mogelijk kan het ermee te maken hebben dat nog niet alle cijfers van het voorbije weekend verwerkt zijn. Sciensanso gaf 58 besmettingen door voor beide regio’s en dat aantal ligt alvast wat lager dan de afgelopen dagen.

Regio Mechelen : +35

Terwijl we gisteren nog 20 nieuwe besmettingen in stad Mechelen alleen noteerden ligt het totale aantal voor de Mechelse regio nu op 35. Stad Mechelen had zoals gewoonlijk het hoogste aantal: 13. Daarna volgt Duffel met 6 nieuwe besmettingen. Lier en ook St.-Kat.-Waver tellen er elk ook 4. Vervolgens liepen 3 Putse inwoners een besmetting op. 2 waren er in Puurs-St.-Amands. Heist-o/d-Berg, Nijlen en Willebroek kregen er elk 1 bij.

Regio Kempen: +23

Bij de Kempense gemeenten is er maar één uitschieter. Dat is de stad Geel met 6 nieuwe coronabesmettingen. Veel gemeenten krijgen er 1 of 2 inwoners met een besmetting bij. 2 nieuwe dus in Balen, Hoogstraten, Kasterlee en Turnhout. Telkens 1 in de gemeenten Herenthout, Herselt, Hulshout, Laakdal, Meerhout, Merksplas, Mol, Oud-Turnhout en Westerlo.