Big Jump: ideale verfrissing voor mensen met idealen

Big Jump voor proper water Keerdok Mechelen
© RTV

De hitte lokte zondag heel wat mensen naar het Keerdok in Mechelen. Tientallen deelnemers namen er deel aan de jaarlijkse Big Jump, een actie die overal in Europa aandacht vraagt voor proper water en gezonde rivieren, meren en vijvers. Om drie uur sprongen jong en oud tegelijk het water in, en dat was in dit weer uiteraard ook extra plezierig.

De Big Jump is een initiatief dat al sinds 2002 in heel Europa wordt georganiseerd. Met de symbolische duik vragen deelnemers aandacht voor proper water, want alleen met een goede waterkwaliteit kunnen mensen veilig genieten van zwemmen in open water.

De Big Jump bestaat al meer dan twintig jaar, maar met temperaturen boven de dertig graden klinkt de gezamenlijke sprong in het Keerdok vandaag voor veel deelnemers als de ideale verfrissing voor mensen met idealen.

Zwemmen in open water

Het aantal plaatsen waar je mag zwemmen is in Vlaanderen beperkt. In andere landen, zoals Nederland en Duitsland, mag je in principe overal zwemmen, behalve als het uitdrukkelijk verboden is. Bij ons is dat omgekeerd.

Ook in Vlaanderen neemt de vraag naar meer plekken om te zwemmen, zoals bijvoorbeeld in het Keerdok in Mechelen, toe. Nieuwe zwemzones kunnen alleen als het water proper genoeg is en de veiligheid gegarandeerd kan worden.