Vandalen verstoren viering laatstejaars in Vito Hoogstraten

woe 17 mei 2023
Vandalen hebben lelijk huisgehouden in het Vito in Hoogstraten. Er werden vooral buiten vernielingen aangericht. De politie heeft zo’n 20 jongeren kunnen identificeren.

In de nacht van dinsdag op woensdag hebben vandalen vernielingen aangericht in de middelbare school Vito in de Gravin Elisabethlaan in Hoogstraten. Werfhekken werden omgeduwd, afval over het terrein gestrooid, meubilair verplaatst en zelfs een auto op zijn dak gezet. 

De politie Noorderkempen is meteen gestart met een onderzoek naar de daders. Er werden al snel een twintigtal jongeren tussen 17 en 19 jaar geïdentificeerd. Verder onderzoek moet duidelijk maken wie verantwoordelijk is voor welke vernieling.

De vandalen namen het hele schoolterrein onder handen. Ze geraakten gelukkig niet binnen. (Foto's: GVA)

De school zette tijdens het eerste lesuur personeel en leerlingen in om alles op te ruimen zodat de lessen vanaf het 2de uur weer konden doorgaan.

De viering voor de leerlingen van het 6de en 7de jaar werd afgelast. Dat was vooral jammer was voor de leerlingen die niks met de vandalenstreken te maken hadden.