Striptekenaar Suske & Wiske uit Puurs stopt ermee

din 27 Jun 2023
Luc Morjaeu uit Puurs-St.-Amands stopt ermee als hoofdtekenaar bij Suske en Wiske. Hij startte zijn carrière bij de stripreeks in 2005, toen hij de leiding van het tekenteam bij Studio Vandersteen op zich nam. Sindsdien bouwde hij de Studio uit tot een team van zeven vaste medewerkers.

Naast de 83 albums in de rode, reguliere reeks die hij samen met scenarist Peter Van Gucht heeft gemaakt, verschenen er ook tal van kortverhalen en opdrachtverhalen. Deze periode van meer dan 15 jaar mag dus gerust beschouwd worden als een van de meest productieve periodes van Suske en Wiske.

Met zijn laatste verhaal, dat op 6 september verschijnt, brengt Luc Morjaeu hulde aan de bedenker van Suske en Wiske zelf. De krijtkampioen is een eerbetoon aan Willy Vandersteen, de meesterverhalenverteller die al als kleine jongen verhalen in krijt op de stoep in de Seefhoek tekende.  

De continuïteit van Studio Vandersteen is verzekerd: Wout Schoonis verzorgt reeds jarenlang mee de figuren binnen de reeks en neemt nu de fakkel als hoofdtekenaar van Studio Vandersteen over. Luc Morjaeu neemt echter nog geen afscheid van Suske en Wiske en blijft verbonden aan de Studio. Daarnaast zal hij zich meer richten op zijn vrij werk met onder andere beeldhouwwerken, bronzen en schilderijen.
 

Foto's: archief RTV (2008) / foto boven © David Legreve