Race tegen de klok: Lyra-Lierse werkt nieuw stadion af, maar verlichting raakt niet klaar

lyra-lierse voetbalveld
© RTV

Na 12 jaar speelt voetbalclub Lyra-Lierse eindelijk weer in Lier: het nieuwe Sportpark langs de ring in de Marieke Vervoortlaan is dan ook bijna helemaal klaar. Deze week worden nog de laatste werken uitgevoerd, vrijdag wordt het park plechtig geopend. Zaterdag ontvangt Lyra-Lierse Roeselare, maar door een probleem met de verlichting wordt de wedstrijd anderhalf uur vervroegd.

Er wordt nog hard gewerkt aan de afwerking van het stadion maar het zal een race tegen de tijd worden. Voetbalclub Lyra-Lierse wil het nieuwe seizoen starten in het gloednieuwe Sportpark langs de ring van Lier in de Marieke Vervoortlaan.

Iets minder dan een jaar geleden begonnen de werken hier, nu zijn ze bijna achter de rug. Daar is haast bij, want zaterdagavond ontvangt voetbalclub Lyra-Lierse hier Roeselare voor de eerste speeldag in de eerste afdeling. Dat er nood was aan nieuwe infrastructuur is al langer dan vandaag duidelijk. Naast het voetbalstadion komen er ook zeven voetbalvelden voor de jeugdploegen, maar ook onder meer basketbal- en volleybalterreinen.

lyraLiersestadion
© RTV

Het hele project kost iets minder dan vijftien miljoen euro. Het grootste deel van die grote som bestaat uit subsidies. De club zelf betaalt ongeveer twee miljoen euro voor het stadion. Er wordt verder ook nog gewerkt aan de Finse piste op het publieke gedeelte. De zeven grote voetbalvelden en ook de basketbal-en volleybalterreinen lijken er wel al piekfijn bij te liggen. Voor het stadsbestuur is het Sportpark dan ook het nieuwe kroonjuweel.

Verlichting

Intussen werd in het nieuwe l’Avenirstadion van Lyra-Lierse de verlichting afgekeurd, 1 lamp brandde niet. Dat kan in principe hersteld worden tegen zaterdag maar er kan geen herkeuring meer volgen door de voetbalbond voor zaterdag. Daarom wordt de wedstrijd nu vervroegd naar 18.30 uur.