Geel met mes tegen de keel: redden ze hun hachje tegen Wervik?

5 uur geleden

In derde amateur B begon Geel de competitie met hoge verwachtingen. Promotie was het doel. Helaas voor de zotten draaide het helemaal anders uit. Met een puntentotaal van 35 eindigde Geel op een vierde laatste plaats. Een rechtstreekse degradatie naar het provinciale voetbal kon zo vermeden worden en een barragewedstrijd tegen de 4e laatste uit de A-reeks werd uit de brand gesleept. Om haar verblijf in de nationale reeks te verlengen moest Geel gisteren voorbij het West-Vlaamse Wervik. Het werd dus spelen met het mes op de keel.

De wedstrijd begint met een lange studieronde, maar dan is het toch de thuisploeg die als eerste kan dreigen. Even later krijgt Geel een strafschop, en kan Thijs Van Pol er 1-0 van maken. Wervik is onmondig en zo kan er gerust worden met een 1-0 stand.

Geel heeft vertrouwen getankt en is in de tweede helft gevaarlijker. Ze creëren meer kansen, maar een doelpunt blijft voorlopig uit.

In de 61e minuut is het dan toch prijs voor de thuisploeg. Een schot van Ventôse kaatst via de deklat terug het veld in, daar is Van Pol goed gevolgd om zijn 2e van de dag te scoren. 2-0 is meteen ook de eindscore en zo verzekert Geel zich van het behoud in 3e amateur.