Lange files en vertragingen verwacht
Het Vlaams Verkeerscentrum waarschuwt dat vooral de E34, de R1 en het onderliggende wegennet de extra verkeersstroom nauwelijks kunnen verwerken. Ook op lokale wegen in gemeenten ten oosten van Antwerpen worden lange files en vertragingen verwacht. Normaals passeren er zo'n 150.000 auto's per dag over de bruggen.
Voor verkeer van en naar Antwerpen gelden omleidingen op grote afstand, onder meer via Brussel (E314–E40–E19) of via Breda (E34–A58–E19). Dat betekent voor veel automobilisten uit de Kempen een aanzienlijke omweg en langere reistijden. De Antwerpse Ring en aansluitende snelwegen zullen eveneens extra belast worden.
Openbaar vervoer
Het Agentschap Wegen en Verkeer raadt daarom aan om verplaatsingen met de wagen zoveel mogelijk te vermijden en uit te kijken naar alternatieven. Reizigers uit de Kempen kunnen gebruikmaken van de trein richting Antwerpen. De Lijn versterkt bovendien de sneldiensten naar de Park & Ride Wommelgem, waar kan worden overgestapt op de tram. Wie toch de auto nodig heeft, volgt best strikt de aangeduide omleidingen en plant zijn rit grondig op voorhand.
De werken zijn bewust ingepland tijdens de paasvakantie, maar toch blijft de hinder groot. “We hopen ons aan de planning te kunnen houden en de snelweg ten laatste donderdagmorgen weer open te stellen,” klinkt het bij het Verkeerscentrum. "Maar de werken zijn weergevoelig. Enkele regendagen zouden de planning dus nog kunnen verstoren."