Karen Ruts uit Berlaar-Heikant werkt momenteel als hoofdverpleegkundige in een ebolabehandelcentrum van Artsen Zonder Grenzen in Bunia, de hoofdstad van de provincie Ituri in het noordoosten van Congo. Het centrum beschikt ondertussen over 100 bedden en vangt patiënten met ebola op. Daarnaast wordt er ook ingezet op preventie en algemene gezondheidszorg.
Karen Ruts helpt in strijd tegen ebola in Congo
Voor Karen is het haar eerste ebolamissie, maar niet haar eerste opdracht voor Artsen Zonder Grenzen. In België werkt ze op intensieve zorgen, maar de missie in Congo biedt een totaal andere ervaring. “Mensen hebben hier vaak veel meer nood aan hulp en middelen. Het verschil kunnen maken voor patiënten én collega’s motiveert mij enorm.”
Logistieke organisatie
Naast het medische team staat ook een grote logistieke organisatie achter de werking van het behandelcentrum. Er wordt zelfs gewerkt aan een uitbreiding om meer patiënten te kunnen opvangen. Volgens Karen blijven financiële middelen essentieel om de strijd tegen ebola veilig en efficiënt verder te zetten.
De missie van Karen duurt in totaal zes weken. Daarna wordt ze afgelost en volgt nog een periode van quarantaine. Toch staat één ding vast: “Dit zal zeker niet de laatste keer zijn dat ik mijn steentje bijdraag.”