Grote inbraak in goudwisselkantoor in Turnhout: vier kluizen opengebroken

din 26 mei
© RTV

In Turnhout is afgelopen Pinksterweekend ingebroken in een goudwisselkantoor aan de Steenweg op Antwerpen. Vier grote kluizen werden met zwaar materieel open geslepen. Hoeveel de buit precies bedraagt, willen de zaakvoerders en de politie niet zeggen. Er is een onderzoek gestart.

De recherche van de politie is vanmiddag nog vaststellingen aan het doen binnen in het kantoor. Op zoek naar sporen van de dieven. Vanmorgen stellen medewerkers vast dat een inbraak heeft plaatsgevonden tijdens het verlengde pinksterweekend. Wanneer precies is niet duidelijk.

De dader of daders gingen wel erg driest te werk. Ze slaagden erin 4 grote kluizen open te slijpen, dat gebeurde vermoedelijk met zwaar materieel. Wat er precies in die kluizen zat, wil de politie niet zeggen en ook de zaakvoerders van het bedrijf gaan niet dieper in op de inbraak.

Hoge goudprijs

Goudwisselkantoor doet zowel aan- als verkoop van goud en zilverstaven, maar ook van munten en sieraden. De prijs van 1 kilo goud is de voorbije 5 jaar meer dan verdubbeld: 50.000 euro in de zomer van 2021 tot meer dan 120.000 euro vandaag. De aantrekkingskracht van goud is dus ook groter geworden in het criminele milieu.

Opvallend: aan de buitenkant van het kantoor is nergens schade te zien. Hoe de daders dan zijn binnengeraakt, is dus niet duidelijk. Politie en parket zijn bijzonder karig met informatie, om het onderzoek niet te schaden, klinkt het.