Cursus zwemmen in open water moet zwemmers weerbaarder maken

zon 24 mei
open water zwemmen Hazewinkel Willebroek
© VRT

Zwemmen in open water is een hype en elk jaar komen er meer zwemzones bij. De beleving is helemaal anders dan in een zwembad en het vrije gevoel in het water veel groter. Maar dat betekent dat het ook moeilijker en minder gecontroleerd zwemmen is. Op Hazewinkel in Willebroek was er gisteren een eerste cursus zwemmen in open water.

Schoolzwemmen kennen we allemaal of private lessen in zwembaden. Voor het steeds populairder wordende zwemmen in open water bestaat dat niet en dat vonden ze in watersportcentrum Hazewinkel in Willebroek vreemd. Iedereen zegt dat er meer risico verbonden is aan zwemmen in zee of in open water en toch schieten we nu maar preventief in actie.

De jonge deelnemers zijn goed mee maar het is wel een gedoe met de wet suites. Voor de rest alleen maar positieve reacties op het avontuurlijk uurtje open water zwemmen. Nog deze zomer start er ook een tweede cursus.