Er is momenteel geen concrete terreurbedreiging in Lier, wat geldt voor heel ons land. Toch zijn er altijd enkele risicofactoren verbonden aan het organiseren van grote evenementen. Vandaar dat de stad Lier zich wil voorbereiden op alles en voortaan gebruik maakt van antiterreurbarrières.
Antiterreurbarrières
Het gaat om hekjes die het plein beveiligen tegen auto’s of vrachtwagens die de massa willen inrijden. Het systeem werkt zo dat wanneer een auto tegen de barrière rijdt, deze omhoog wordt gekatapulteerd. Daarbij komt ook een haak vrij die zich in de motor van de wagen vast boort.
De beveiliging van evenementen gebeurde tot nu met zware betonblokken, die op de invalswegen werden gezet. De blokken zijn zeker effectief, maar vragen veel werk en mankracht om ze te plaatsen. Vanaf nu zal de stad dus gebruik maken van de antiterreurbarrières die makkelijker te plaatsen zijn. Daarnaast worden ze eenvoudig opgeborgen in een container en zijn ze makkelijk opzij te zetten wanneer een leverancier of ambulance moet passeren.
Concreet zullen de barrières voor het eerst gebruikt worden in de zomer tijdens Lier Centraal.