Sunrise-organisator brengt festival Binkpop naar Stadspark Turnhout

din 21 Apr
Metejoor met zus Leez
© RTV archief - Metejoor, wie anders, is headliner op eerste Binkpop

Naast Summer Sessions, Stoeber en Turnoutdoor krijgt Turnhout er met Binkpop dit jaar een nieuw festival bij. Het muziekfestival, met Metejoor als absolute blikvanger, strijkt op zaterdag 11 juli neer in het Stadspark van de Binkenstad. Dat schrijft Gazet van Antwerpen.

Binkpop is een idee van Marijn Venmans, zaakvoerder bij Dare To Dream en de man achter Sunrise Festival in de Lilse Bergen. Venmans is ook een echte Turnhoutenaar en vond dat het Stadspark een streepje muziek kon gebruiken.

"Een nieuw evenement stond eigenlijk pas in 2027 op de agenda, maar door een samenloop van omstandigheden zijn we deze zomer al aan de slag gegaan", zegt Venmans in een interview bij Gazet van Antwerpen.

Metejoor moest eigenlijk richting Vagebond Weekend in Merksplas - een ander festival van Dare To Dream. Maar dat liet de agenda van de Vosselaarse zanger die intussen in Turnhout woont niet toe.

"Metejoor speelt graag in zijn thuisstad. Dan zijn we maar met het concept Binkpop naar de stad gestapt. Zij waren meteen enthousiast". Op 11 juli, de Vlaamse feestdag, staat de eerste editie van het festival op het programma.

summer sessions
© archief RTV - Metejoor stond vorig jaar nog op Summer Sessions. Dit jaar kan je hem bewonderen in het Stadspark.

Geen overleg

Meer festivals om uit te kiezen dus voor de Turnhoutenaren. Dat klinkt leuk, maar bij andere Turnhoutse organisatoren wordt het nieuws met gemengde gevoelens ontvangen.

"Ik heb het via sociale media moeten vernemen, in plaats van via de stad", vertelt Wlad Pokoik, de organisator van Summer Sessions, aan GVA. "Intussen heb ik een gesprek gehad met het stadsbestuur, maar zulke afstemming gebeurt beter voor er iets nieuws bijkomt."

Pokoik vreest dat een nieuw festival in Turnhout ook het moeilijker zal maken om de affiche op te vullen. Voorlopig telt Binkpop drie namen: Metejoor als headliner, Berre en de Nederlandse Jet van der Steen. "Ze vissen, net als Stoeber en wij, in de Nederlandstalige muziekvijver", legt Pokoik uit.

"Ze vissen, net als Stoeber en wij, in de Nederlandstalige muziekvijver. Daardoor lijken we plots concurrenten"

- Wlad Pokoik, organisator van Summer Sessions

"Daardoor lijken we eerder concurrenten dan collega's, zonder dat dat ooit expliciet is uitgesproken", verklaart Pokoik in GVA. "Van mij mag er elke dag iets plaatsvinden in Turnhout, maar als bestaande organisator weet je dit liever op voorhand."

Stoeber vindt plaats op vrijdag 26 en zaterdag 27 juni. Binkpop twee weken later op zaterdag 11 juli. Summer Sessions op het Kasteelplein aan de Warande vindt drie weken later dan weer plaats op vrijdag 31 juli en zaterdag 1 augustus.

Het ene festival volgt de andere op razendsnel tempo dus op. "Maar er is geen sprake van overaanbod", zegt schepen van Evenementen Jan Van Otten. "Stoeber op de Grote Markt is gratis, Summer Sessions op het Warandeplein en Binkpop buiten de ring in het Stadspark. Ik hou van muziek, dus voor mij kan het aanbod nooit genoeg zijn."