Mechelse moordzaak met Zweedse beschuldigde deze week voor Hof van Assisen

maa 20 Apr
Locatie van moord op Johanna in Mechelen
© RTV archief

Deze week buigt het Antwerpse assisenhof zich over de moord op Johanna Jostameling. De Duitse vrouw werd in oktober 2018 om het leven gebracht in een appartement dat ze huurde in de Graaf Van Egmontstraat in Mechelen. Een 27-jarige Zweed men Angolese roots Makaveli Linden staat terecht.

Op 25 oktober 2018 werd het Johanna Jostameling dood aangetroffen in haar appartement in de Graaf Van Egmontstraat in Mechelen. Ze was naakt en zat helemaal onder het bloed. De vrouw was om het leven gebracht met verschillende messteken.

De toen 20-jarige Zweeds met Angolese roots, Makaveli Lindén, kwam al snel als verdachte in beeld. Hij was die periode enkele dagen in Mechelen. Hij werd toen al internationaal gezocht voor de moord op een 24-jarige man in de buurt van het Noorse Oslo.

Locatie van moord op Johanna in Mechelen
© RTV archief

Na die moord was hij met de trein naar het zuiden gevlucht. In Mechelen maakte hij een tussenstop en pleegde er de moord op Johanna. Hoe hij met de vrouw in contact is gekomen, is onduidelijk.

Daarna reisde hij met de trein verder naar Dijon in Frankrijk. Daar kon hij in het station gearresteerd worden. Op dat ogenblik werd hij alleen verdacht van de moord in Noorwegen. Pas enkele dagen later werd duidelijk dat de man ook in aanmerking kwam voor de moord in Mechelen.

Morgen wordt de jury samengesteld voor het proces, eind deze week beginnen dan de pleidooien.

© RTV archief

Geïnterneerd

Voor de moord in Noorwegen kreeg Makaveli Lindèn geen gevangenisstraf. Hij werd geïnterneerd omdat hij ontoerekeningsvatbaar was verklaard. Daarna werd hij overgeleverd aan ons land. Ook hier werd hij door gerechtspsychiaters onderzocht.

De raadkamer stuurde de zaak door naar de procureur-generaal met het oog op assisen. Wat erop wijst dat Lindèn wel toerekeningsvatbaar was op het moment van de moord in Mechelen.