70 jaar MMT met Jaak Van Assche en Tuur Deweert

vrij 20 Mar
70 jaar MMT met Jacques Van Assche
© gva

Theater Arsenaal in Mechelen ofwel het vroege MMT viert dit weekend z'n 70 jarig bestaan. Heel wat acteurs uit deze Mechelse theaterkring speelden ook mee in de legendarische BRT tvreeks De collega's naar een stuk van het MMT. Zoals Tuur De Weert en Jaak Van Assche, nu bekend van de Kampioenen, maar toen als Gilbert Van Hie en Jean De Pesser. Voor het Feest weekend van theater Arsenaal kruipen beide heren nog eens het toneel op en maken ze samen een podcast met de naam 'onder collega's', Dat doen ze live, nu zondag in theater 't Arsenaal.

''Ik kijk terug in verwondering eigenlijk. Dat het is mogen blijven bestaan en echt verankerd is in Mechelen. En in de Vlaamse theaterwereld. En een beetje trots ook. Ik heb een zee van herinneringen. Maar dat wij aan de oorsprong lagen van de tv-reeks "De Collega's" is toch een hoogtepunt. "

"Theater spelen is toch wel een enorme inspanning. Niet alleen de voorstelling, maar wat er allemaal rond hangt. De repetitieperiode enzovoort. En vooral verplaatsingen. Dat begint wel zwaar te wegen. En daarom dat ik echt...nogal wat voorwaarden heb om aan een theaterproductie te beginnen, moet ik zeggen.''

''Ja, mijn liefde gaat nog altijd naar theater, omdat je daar geconfronteerd wordt met een levend publiek. Dan is één, ten tweede. De mensen die daar zitten, die hebben bewust gekozen om die avond daar te zijn. Dat is eigenlijk een enorme luxe, dat is eigenlijk een onderlinge afspraak. Ik zou bijna durven zeggen, bij manier van spreken dat de mensen komen om het goed te vinden, dat doet al heel veel, terwijl film en televisie, ja, dat is een onverwacht publiek. Maar mijn voorkeur is altijd uitgegaan naar theater. Maar ik wil niet zeggen dat ik minder graag film of tv doe. Dus even leuk eigenlijk."

Er is nu zelfs een podcast: "Wij hebben gewoon twee stoelen naast elkaar gezet en voor een kleine groep zijn wij beginnen te vertellen hoe we elkaar ontmoet hebben. En van het ene kwam het andere. En eigenlijk waren we een half uur aan het praten zonder dat we dat eigenlijk zelf wisten. Vandaar is een beetje die idee gekomen om een podcast te maken rond onze carrière. De eerste editie die we gemaakt hebben, dat was samen met Ben Segers. Dat was eigenlijk een ideale gast. Omdat hij iemand is die echt een fervente fan is van De Collega's destijds, daar hadden we een prachtig gesprek mee. En er gaan er nog volgen onder andere nu zondag. Stany Crets.''