Appie’s Legobib brengt troost en speelplezier op Planeet Goudgeel

Appie's Legobib Ziekenhuis Geel
© Ziekenhuis Geel

Ziekenhuis Geel start met een bijzonder project: Appie’s Legobib. In deze uitleenbibliotheek op de kinderafdeling kunnen patiëntjes een Legoset uitlenen, bouwen en terugbrengen. Dit is mogelijk dankzij een warme donatie van het gezin van Lowie, een zesjarige Legofan die vorig jaar overleed aan een hersentumor.

Begin 2025 ontving Bricks and More vzw, één van de grootste Lego expo’s binnen de Benelux, een bijzondere donatie: een gedeelte van de Lego-collectie van de zesjarige Lowie. Die overleed op 12 mei 2024 aan de gevolgen van een hersentumor. Hij was een grote Legofan en kon zich urenlang verliezen in het bouwen met de kleine Deense blokjes. Zijn papa Sven, mama Ellen en zus Emilou (9) wilden na zijn overlijden iets blijvends doen met zijn passie.

“Toen de ouders van Lowie ons contacteerden met de vraag of wij zijn collectie een nieuw leven konden geven, wisten we meteen dat we daar iets bijzonders mee wilden doen. Samen met Ziekenhuis Geel vonden we de perfecte bestemming: Planeet Goudgeel, de nieuwe kinderafdeling van het ziekenhuis,” vertelt Pieter Van Aerde, voorzitter van Bricks and More vzw.

Dankbaar

“We zijn ontzettend dankbaar voor deze prachtige schenking. Het verhaal van Lowie grijpt je naar de keel, en het feit dat zijn familie de kracht vindt om met hun verdriet iets positiefs te doen, is bewonderenswaardig,” vult An Geboers, hoofdverpleegkundige van Planeet Goudgeel, ontroerd aan.

De donatie van maar liefst 31 Legosets werd omgetoverd tot een heuse Legobibliotheek. Kinderen kiezen via een handige catalogus een set die ze mogen bouwen tijdens hun verblijf bij Planeet Goudgeel. Elke set in de catalogus is voorzien van een duidelijke foto en een QR-code. Met deze QR-code kunnen de kinderen of ouders de bouwinstructies van de set downloaden of openen met een app. “Daarna brengen ze de set terug naar mij. Ik reinig de set dan zorgvuldig zodat die klaar is voor de volgende kleine bouwer,” vertelt Katleen Van Hees, speeljuf en medebezieler van het project.

Favoriete knuffel

De Legobib kreeg de naam Appie’s Legobib, genoemd naar Appie, de favoriete knuffel van Lowie. Appie was zijn trouwe metgezel tijdens zijn ziekte, en wordt nu de mascotte van deze bijzondere uitleenbibliotheek.

Appie’s Legobib biedt kinderen die opgenomen zijn op Planeet Goudgeel, de kans om even te ontsnappen aan hun zorgen door te bouwen, te spelen en te dromen.

Voor Ellen, Sven en Emilou betekent dit initiatief enorm veel: “Het idee dat andere kinderen nu met de Lego van Lowie kunnen spelen, geeft ons troost,” zegt mama Ellen. “Lego maakte hem zó gelukkig. We hopen dat het ook andere kinderen even blij maakt, zelfs als ze het moeilijk hebben. Dat is precies wat Lowie gewild zou hebben,” vult papa Sven nog aan.