Niet voor bange hartjes: Halloween van start in Bobbejaanland

Halloween Bobbejaanland 2025
© RTV

Zij die gemakkelijk schrikken, kijken best even weg. Want in attractiepark Bobbejaanland is vandaag het startschot gegeven van het Halloween-seizoen. De volgende weken staat alles in het teken van spookhuizen en tal van horrorfiguren. En dit jaar is Halloween groter en beter dan ooit.

De smaakmaker dit jaar is het nieuwe XXL-spookhuis 'Paranormal Activity: Next of Kin'. Voor de mensen die niet bekend zijn met het genre: Paranormal Activity is een populaire filmreeks waarbij tal van supernatuurlijke gebeurtenissen worden vastgelegd op camera's. De films worden met weinig 'special effects' gemaakt. Met andere woorden: de zogenaamde 'scares' zijn levensecht. Perfect dus voor een spookhuis.

Het spookhuis is gebaseerd op de gelijknamige laatste film uit de reeks uit 2021. In de film probeert een filmcrew een documentaire te maken over de Amish, een strenge geloofsgemeenschap uit Noord-Amerika die niets te maken willen hebben met moderne technologie. Tijdens het maken van die documentaire worden ze geconfronteerd met de donkere geheimen van het stadje.

En die donkere geheimen kan je vanaf vandaag ook zelf ontdekken. Niet achter een tv-scherm, wel tijdens een doortocht in het spookhuis in Bobbejaanland. Een aantal scènes uit de film worden levensecht voorgeschoteld terwijl je door de attractie wandelt (of rent).

Halloween Bobbejaanland 2025
© RTV
Halloween Bobbejaanland 2025
© RTV
Halloween Bobbejaanland 2025
© RTV

Belangrijkste periode van het jaar

Naast het spookhuis kan je ook verschieten in de 4 'scare zones': Circus Carnivalé, Monkey Clan, Plaza de los Muertos en Whispering Waters. In die zones kan je acteurs tegenkomen verkleed als donkere en enge figuren. Als je ze te lang aankijkt, kan je wel eens hun volgende doelwit worden.

Halloween is misschien wel het belangrijkste evenement van het jaar voor Bobbejaanland. Het pretpark draait tijdens de periode, die nog tot en met zondag 9 november loopt, 20% van zijn jaaromzet. Op een Halloween-dag zakken tot zo'n 10.000 bezoekers af naar het park in Lichtaart. Zeker met de herfstvakantie eind deze maand kan het over de koppen lopen zijn in 'het plezantste land'.

Maar ook als het droog blijft, zoals dit weekend, kan het ook al behoorlijk druk zijn in Bobbejaanland. Een verslag over de eerste Halloweendag krijg je uiteraard te zien zondagavond in RTV VANDAAG.